Gdynianki pokonały mazowieckie rywalki. XII kolejka 1 Ligi Kobiet z wysokim zwycięstwem

/ / 1 Liga Kobiet

W XII kolejce rozgrywek 1 Ligi Kobiet na gdyńskim parkiecie spotkały się dwa najmłodsze zespoły. GTK Gdynia we własnej hali podjęła SMS PZKosz Łomianki. Podopieczne Karoliny Wieczorek pokonały mazowieckie rywalki i wygrały kolejny mecz w sezonie wynikiem 59:44. Liderką spotkania została Justyna Rudzka, która zanotowała 15 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty.

Mecz rozpoczął się na korzyść gospodyń. Po rzucie sędziowskim piłkę przechwyciła Weronika Zalewska, a pierwsze punkty zdobyła Joanna Kobylińska. Po chwili Justyna Rudzka została faulowała i wykorzystała szansę do powiększenia przewagi punktowej. Zespoły remisowały przez pierwsze siedem minut spotkania. Następnie gospodynie nadawały tempa grze i zanotowały serię trafień. Osiem punktów z rzędu rzuciły kolejno: Julia Myszkowska, Natalia Baruch i Weronika Socha. Premierowa kwarta zakończyła się 18:10 dla gdynianek. Rozpędzone zawodniczki Karoliny Wieczorek akcja po akcji powiększały swoje prowadzenie. Przez pięć minut ze strony przyjezdnych padł tylko jeden celny rzut, zaś gospodynie bardzo szybko doprowadziły do dziesięciopunktowego prowadzenia. Zza linii trafiła Klaudia Węcłaś, ale z odpowiedzią przyszła Weronika Dudek. Wysokie prowadzenie po pierwszej połowie rzutem z półdystansu przypieczętowała Joanna Kobylińska. Gdynianki na przerwę schodziły z trzynastopunktową przewagą.

Trzecia kwarta mijała bez niespodzianek. Liderki meczu Julia Myszkowska i Justyna Rudzka oddawały celne rzuty. Ze strony rywalek najlepiej punktowała Karolina Ułan i Vittoria Conte. Trenerka gospodyń dokonała małych zmian i na parkiecie pojawiła się siedemnastoletnia Zofia Różewska i rok od niej młodsza Wiktoria Stasiak. Ostatnia część meczu to między innymi celna trójka Justyny Rudzkiej, rzut z półdystansu Wiktorii Stasiak i dwa „oczka” Julii Zaremby.

Mecz zakończył się wysoką wygraną GTK Gdyni (59:44). Koszykarki zagrały ostatni mecz domowy w tym roku. Za tydzień zmierzą się z Pruszkowem. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia w niedzielę o godzinie 17:00.