Meczem z Sokołowem Podlaskim rozpoczynamy 2022 rok!

/ / 1 Liga Kobiet

Po krótkiej przerwie wracamy na parkiety #1LK. 15 kolejka rozgrywek odbędzie się już 6 stycznia w Gdyni na hali XVII LO. Start spotkania o godzinie 14:30.

Czwartkowe rywalki przyjadą do nas z Sokołowa Podlaskiego. Do tej pory zwyciężyły w 6 spotkaniach i odniosły 7 porażek. W pierwszym meczu z Sokołowem, zawodniczki Karoliny Wieczorek uznały wyższość gospodyń. Sokołów Podlaski plasuje się obecnie w samym środku ligowej tabeli (7 lokata), jednakże warto zauważyć, że jedną z porażek była przegrana z KKS Agapit Olsztyn (93:66). 15 kolejka może być naprawdę ciekawa, ponieważ 6 listopada to gdynianki odniosły pierwsze zwycięstwo właśnie z olsztyniankami 81:75.

Liderkami drużyny Rafała Haponika jest zdecydowanie Aleksandra Iwaniuk oraz Ewelina Jackowska. Pierwsza z nich ma niespełna 22 lat i dotychczas zdobyła najwięcej punktów dla Sokołowa. Podczas 400 minut na parkiecie zanotowała 197 „oczek”. Starsza koleżanka Ewelina Jackowska również może się pochwalić 169 zdobytymi punktami podczas 13 rozegranych spotkań.

Co przyniesie czwartkowy mecz? Jeśli jesteście spragnieni koszykarskich wrażeń, zapraszamy na halę w czwartek o godzinie 14:30!